כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שבת, ספטמבר 15, 2018

בבקשה סמנו נוכחות ,הסבירו פנים , נפנפו בשלום , שאלו לשלום אנשים, שאלו לשמם . כל המרחב יקבל תדר אחר שנחבור אחד לשני בתשומות לב ובאהבה.

שוחחתי הרגע בצ'אט עם חברת פייסבוק יקרה מאד גבריאלה אור הזמנתי אותה לקרוא פוסט משלי. רציתי לשמוע חוות דעתה , וגם שאלתי האם את רואה אותי ברשת: תשובתה היתה פשוטה, ברורה ואוהבת .: " תסמן נוכחות " 
"אני מסמן " ,השבתי . "לפחות משתדל מאד." 
שוחחנו עוד בכיף ונפרדנו , אח"כ במקלחת מתחת למים הזורמים 
חזרו המילים "תסמן נוכחות" . כמו מספרות לי על תנועה וכוון .
עלה בי שאולי כל שינויי האלגוריתמים שכולנו חווים שמדברים עליו ברשת ,וגורם לכל כך הרבה אנשים לחוות , חוסר , חברים שנעלמו ועוד ועוד..
יש לו תפקיד יקומי ,מעבר לשיקולי מנהלי פייסבוק , להזכיר לנו בתנועתנו ברשת האינטרנטית שהיא לא פחות שייכת למרחב חיים,לא לדלג על איש על רעהו. לסמן נוכחות אצל חברינו , זה בעצם לומר להם היינו אצלכם בבית ,במרחב ביקרנו, אולי לא הייתם שם באותו רגע , אבל דעו לכם שביקרנו , 
אספר לכם שבמרוצת השנים ביום יום ,יש לי חוויה מצטברת מתמשכת ומשמחת של מפגש עם אנשים רבים כל כך , שבזמן המפגש מגלים לי שהם כבר שנים רבות נהנים ועוקבים אחרי הצילום והכתיבה ואני כל פעם נרעש מכך שמעולם לא ראיתי את שמם כמסמני נוכחות בלייק או בכל דרך .
לפעמים אני מרהיב עוז ושואל מדוע לא עושים לייק פשוט שישמח אותי ואדע על הנוכחות שלהם , בד"כ מנידים בתנועת ביטול כזו או אחרת כמו אמרו, לא רוצים להראות שם, או לקחת חלק במשחק . 
וזה חבל, הרבה מעבר לאגו שלי ששמח ללייקים .
אז ראשית הבקשה שלי לכל החברות חברים שקוראים רואים נהנים .
אנא סמנו נוכחות. זה יכול להיות קל ופשוט שמשנים את ההקשר ומבינים עד כמה הנגיעה הזו משמעותית .
דמו במרחב החיים שאתם חולפים זה על פני זו מבלי לומר שלום או פוגשים אדם ברחוב שואלים נעזרים מבלי לשאול לשמו. 
או מקבלים שרות במסעדה ממלצרית או מלצר מסבירי פנים שמשרתים אתכם, נמצאים שם עבורכם כברת דרך במסעכם ואתם שכחתם 
לשאול לשמם ואפילו לשלומם.
הנשמה הנפש והגוף אחד הם .
כך כל המרחבי הקשר האנושי,הפייסבוק אינו ווירטואלי, זו אשליה לפצל ולחשוב שזה לא חלק מהנוכחות של אנשים או שלכם . 

שבת שלום.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com