כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שבת, נובמבר 09, 2019

יש לי גם גיל אחר אני בן 1000בחוץ רוחות מזרחיות ערות מטלטלות את עצי הזית עושות מסיק משלהן, הצטרפנו. חברים ושכנים התגייסו למלאכה, לעבודת הידיים, השנה גם בעזרת קטפת, זמן מסיק .
הטבע מרגש בתנועה האין סופית של השינויי ,לא מזמן ראיתי סרט יפני נפלא "המסע ליושינו" חיבר אותי "לחידות החיים", לחכמה שמנהלת, חיבר אותי גם להבנה שיש לי גם גיל אחר אני בן 1000.שמעתי זאת מפי אישה זקנה עיוורת נביאה של פעם "רואים דרך הלב " .
אני מאמין בכך שבאנו לכאן כבר עם חכמה , זה ממש לא התחיל לפני 67 שנה המסע שלי,אולי בכאן ובעכשיו בגלגול הזה 67 זו ספירה רלוונטית ,אולי כדי לזכור לחגוג את החיים. מאוד מאמין שאנחנו חיים בו זמנית בכמה מרחבים של תודעה,החלומות הן אולי ביטוי ממחיש שאין מימד זמן ואפשרי לנוע במהירות החלום במרחבי התודעה .
ביום יום אני מרגיש את הדורות הקודמים בתוכי כמו גם את הדורות הבאים. זה מפגש שמעשיר את חיי.
מתבונן בנכדי חש שנולדו מוכנים לתנועת השינויי הגדולה בעולם, משהו בהם כבר יודע משהו שאנו לא מכירים . הם כה שונים מבני, עלתה בי מחשבה שכל דור מגיע מוכן לקחת על עצמו את שנדרש לנוע הלאה, זה לא בהכרה, במודע, וכן, יש בי געגוע לעתיד, שאני מדמיין איך יהיה חש שיהיו חיבורים אנושיים שקשה לדמיין, בעידן הנוכחי הכל כך הישגי תחרותי . בעולם הבא שהלוואי שנכדינו יחוו אותו כך אנשים יעצימו זה את זה כל אחד יהיה מודע למסעו ליחודו , יכיר ביכולותיו , בסגולותיו במסוגלתו, מימד התחרות יאבד מכוחו, יחד אחר יווצר.


יש כבר כמיהה כזו בלב צעירים רבים ששמו שאיפה זו בלב התכוונותם, נדמה שאין להם רפרנס להישען עליו , כי זה לברוא עולם אחר יש מאין . ויש כל הזמן סימנים לתנועה הזו של השינויי.
אילו זרעים שינבטו אם נטפח אותם נעודד אותם בעיקר נראה אותם, בירידות שלי לתל אביב אני מוצא הרבה יופי בצעירים שמבקשים לעשות אחרת .
ראיתי בגליון "טיים אאוט" האחרון כתבות על שבוע המעורבות בתל אביב ,בשער הגליון ,פנים צעירות מרתקות של היוצרים הצעירים שיעשו לנו את 2020 ,כל הגליון מלא סיפורים משמחים מעוררי השראה , יש סיפור תערוכה של 52 דיוקנאות , 52 שוברי שתיקה , 52 שנות כיבוש. תערוכת צילומים שמראה אנשים אמיצים מכל גווני הקשת , ויהיו בהמשך השבוע הבא מפגשים אחרים ה"הסלון החברתי" מפגשים בסלונים פרטיים עם אנשים שהצליחו לשנות, ,ויהיה יום של ניקוי החוף של גורדון ופרישמן וגם בנטף יצאו בשישי ל"מבצע נקיון קהילתי -מנקים את הכפר " הרבה יופי שכבר מתקיים .

שבת שלום .
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏עץ‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏


תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏אדם אחד או יותר‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏אנשים עומדים‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏


תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏אדם אחד או יותר‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com