כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שלישי, ספטמבר 21, 2021

שמח להתחיל את השנה החדשה בשתי תערוכות שבהן אני מציגשתי פתיחות תערוכות מאד משמחות חגגנו אתמול. אחלה תחילת שנה.
בבוקר ירדנו מההר ישר לפגוש את "שחר" התערוכה הקבוצתית החדשה שחותמת טרילוגיה "במקום לאמנות" גלרית הבית שלי. ובאו חברים מנטף ושמחתי מאד לפגוש גם את חברי אומניות ואמני הבית.
תודה גדולה ליאיר ברק האוצר, שבחר 3 דימויים משפה אחרת שלי. .."שלישית מצבי שמיים משתנים מעידים על הזמן החולף ועל אפשרות של שינויי, כותרת העבודה לקוח מתוך משפט ניחומים שפגש הרמן בזמן אבלות, השמיים פותחים אפשרויות, מחברים אל מפתח רחב, חסר גבולות, גלוי."
שמחתי מאד להצבה שלהן במרחב.
בערב בבית דניאל על גדות הירקון בקהילת הבית של אחותי יהודית קונפורטי,
ומשפחתה ,אחרי התפילה ירד הקהל לחבור לתערוכה "מרחב פתוח". הרב מאיר אזרי ברך במילים מרגשות וחיבר את הקהילה לתחנות חיי במסעי כצלם, סיפרתי שעל הקירות התערוכה עולם מלא אנשים יקרים שרגע לפני שצילמתי אותם היו זרים ורגע אחרי נפלו המחיצות, נוצרה היכרות לפעמים ידידות, נפתח ערוץ של אמון שאפשר לי להראות את היופי שנגלה... "אני מאמין שאנחנו חיים בעולם שבו כולנו כותבים ומדפדפים יחד בדברי הימים שנכתבים בכל רגע ורגע . השאלה הגדולה היא איזה בני אדם אנחנו רוצים להיות בתקופה זו האם במציאות שאין בה כבוד לאנשים אנחנו בוחרים להביא כבוד. במציאות של חוסר אמון האם אנחנו יכולים להביא אמון. ביצירה שלי אני מבקש להשפיע על סדר היום .זו טיפה באוקינוס, אבל אני מאמין שאין משהו גדול יותר מהיום יום,
שבו אני חי חיים שיש בהם כבוד לאדם ואהבה."
אנשים ניגשו לומר איזה דימויי נגע בהם "התמונות פשוט מדברות" זו היתה חוויה של רבים. והיה כיף גדול להקשיב לכל אחת ואחד על מה דיבר אליו.
תודה גדולה לאיתן בננו היקר שצילם בוידאו, ומתוך צילומיו הורדתי כאן תמונות.
את התערוכה אצרה יהל זקס.
ואתן/ם מאד מוזמנים/ות מאד אשמח לבואכן /ם
שבת שלום והרבה אהבה.


התערוכה " מרחב  פתוח"  בגלריה שבבית דניאל:
"אנשים ניגשו לומר איזה דימויי נגע בהם "התמונות פשוט מדברות" זו היתה חוויה של רבים. 
והיה כיף גדול להקשיב לכל אחת ואחד על מה דיבר אליו.
תודה גדולה לאיתן בננו היקר שצילם בוידאו, ומתוך צילומיו הורדתי כאן תמונות".


התערוכה "שחר", סוגרת טרילוגיה שהוצגה במהלך השנה האחרונה במקום לאמנות, באוצרותו של יאיר ברק ומבקשת להגיב למאורעות השנה האחרונה. שחר מביטה אל האופק, אל מצב של התבהרות, אל היום שאחרי. 
העבודות בתערוכה מציעות קריאה אמנותית-רגשית, לתחושות של תקווה וחירות.
אוצר: יאיר ברק
בהשתתפות האמנים:
אלי דינר, נינו הרמן, דליה זרחיה, זיוה כספי, גילית לוין רונן, אפרת פלג
מרתה ריגר, מיכל רכטר לויט, חגית שחל, ליאור שטיינר.
      

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com