כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום רביעי, מרץ 07, 2018

רק בשביל הרגע הזה היה שווה להוציא את הספר הזה.רונית פיינגולד " אתמול, כשהספר היה לראשונה בידי, דבר ראשון הלכתי לג'יג'ה לתת לה אותו.
שתינו קפה ואכלנו עוגה, על מפה לבנה וספלי פורצלן ואני הקראתי לה קטעים מהנובלה "עוגת שמרים וקפה" שכתבתי, ושנמצאת בספר שזה עתה יצא לאור "הבנות של אלה משם".
גם בסיפור, כמו במציאות, אנחנו שותות קפה ואוכלות עוגה בסלון ביתה היפה. 
ג'יג'ה ואמא שלי היו חברות מגיל 11 בקראקוב. 
אמא כבר לא בחיים. אני לא יכולה להגיד לה: תראי אמא, גם אני כותבת. כמוך!
להיות עם ג'י'גה בת ה- 91 היה בשבילי אתמול, להיות הכי קרוב לאמא.
ראו בתמונה את האשה הזאת! אישה יקרה, חברה. היא עברה עם אמי את הדברים הקשים ההם, משם. 
החברות נשארה הדוקה ויפה עד יום מותה של אמי. 
ג'יג'ה נמצאת כאן איתנו חיה וצלולה ומקסימה.
רק בשביל הרגע הזה היה שווה להוציא את הספר הזה.נינו :" יש רגעים שהם יותר,רונית חברתי מורתי לפלדנקרייז חוגגת ממש באילו הימים , נובלה פרי עטה פגשתי אותה בשעור הפלדנקרייז אותו היא מעבירה לנו בנטף ".
 זו שעה של התרגשות גדולה." אמרה וניכר עליה שאילו ימים של לידה מרגשת הריון ממושך שיוצא לאויר העולם "..."  רונית : "בשעה טובה יצא הספר 'הבנות של אלה משם'. בהוצאת בבל. (נמצא  כבר על המדף ברוב חנויות הספרים.) נובלה פרי עטי " עוגת שמרים וקפה'" נמצאת בתוכו. מקווה שתקראו באהבה .


טל פיינגולד :" אמא שלי המדהימה, יוצאת לאור... למרות שאת האור הזה אנחנו כבר מכירים שנים. שני סיפורים שהתפרסמו בתקופה האחרונה. זה האחרון מרגש במיוחד ומספר סיפור שהוא אישי אבל גם קולקטיבי על אנשים שמחפשים מילים למה שלא ניתן לתאר... צילום מקסים של נינו הרמן- שתמיד נמצא שם בצמתים החשובות. תודה! "


‏‎Irit Feingold‎‏ שיתפה את ה‏פוסט‏ שלך.
שני סיפורים יוצאים לאוויר העולם תוך כמה חודשים.
כל הכבוד אמא, גאה בך!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com