כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שישי, ינואר 20, 2012

צ'רלי ביטון לדפני ליף " ואני אוהב את הילדה הזאת אהבת נפש"

הלכנו הערב להשקת "חממה"- כתב עת חדש בנושאי אמנות ושינוי חברתי, ארוע שהוא חלק מחגיגות 25 שנה לבית הספר מוסררה אבי סבג מנהל ביה"ס זימן את צ'רלי ביטון דפני ליף ושיר נוסיצקי לשיח פתוח בנושא אמנות ומחאה חברתית הנחה את הערב פרופ' יוסי יונה.

צרלי ביטון סיפר בהרחבה על הדברים שהוא וחבריו הצליחו להשיג "בדם יזע ודמעות" ואת ההצלחה שלהם "לכפות על הממסד שינוי תכלית שינוי בתקציבי המדינה" ....
"ואז בא המאבק של האנשים היפים הללו ,הילדים האילו , אנשים רוצים להעליב אומרים עליהם שהם עשירים, אני אומר שהם הקצפת של החברה הישראלית ואני אוהב את הילדה הזאת אהבת נפש , אני חושב שהיא עשתה את אחד הדברים הכי יפים שמדינת ישראל היתה יכולה להעלות על הדעת מאז קיומה ועד היום ותסלחו לי, אין לדעתי דבר יותר גדול ואדיר, מה שלא עשו אלופים בצה"ל ומה שלא עשו מנהיגי המדינה ובטח ביבי נתניהו לא מגיע לקרסולים של הנעלים של הילדים האלה.
והם הצליחו להוציא מאבק חברתי ולאט לאט המזרחים פיקפקו אמרו לא בדיוק ,זה לא מאבק, זה כנראה רק שלהם, הם רוצים עוד דירה והם רוצים עוד דיור והם רוצים עוד תוספת לשכר, ואני אומר לכם המאבק הזה היה אמיתי מההתחלה ובאמת ,לא היה להם שום ענין ליצור איזה חיץ בין מזרחים לאשכנזים והם הובילו ואני הצטרפתי ואני תרמתי ואני הייתי מוכן לתת את הנשמה לילדים האילו, ואני מאמין בזה בכל רמ"ח אברי. ואני מאמין שהדבר הזה שכרגע קצת דעך יצוץ יצוף ואנחנו נראה מאבק חברתי שיקיף את כל שכבות הציבור".
בהזדמנות קרובה ארחיב על נושאי הדיון שנגעו בי.
אותו מתח שאני חש בין צילום כאמנות לבין צילום מתעד מלווה תומך.
שאני עסוק בו מאז פרוץ המהפכה.

דליה כץ:" נינו זה מקסים! אתה זוכה בזכות הצילום, להיות נוכח בערבים מרתקים. אשמח אם תגיד לי לפעמים, אם זה לא בירושלים הקפואה...אתה מצלם נורא יפה, תופס את הרגע ואת הסיטואציה ומעביר לצופה את האוירה והרגש שהיו בחדר.
אתה יודע שהתחביב שלי הוא צילום, אבל אני לא מגיעה לזה בפייסבוק. כל הזמן עסוקה בפוסטים על המחאה."

תגובה 1:

  1. נינו זה מקסים! אתה זוכה בזכות הצילום, להיות נוכח בערבים מרתקים. אשמח אם תגיד לי לפעמים, אם זה לא בירושלים הקפואה...אתה מצלם נורא יפה, תופס את הרגע ואת הסיטואציה ומעביר לצופה את האוירה והרגש שהיו בחדר.
    אתה יודע שהתחביב שלי הוא צילום, אבל אני לא מגיעה לזה בפייסבוק. כל הזמן עסוקה בפוסטים על המחאה.

    השבמחק

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com