כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שבת, פברואר 19, 2022

לקנות אמנות מצוינת במחיר מעולה ולתרום למטרה טובה וחשובהכיף גדול היה פה .
4 יצאו לדרך תערוכת המכירה השנתית למען ספריית גן לוינסקי
ארבעתם נמכרו . שמחה גדולה .
יש עוד שלושה ימים למכירה ומלא עבודות שוות .
זאת הזדמנות חד פעמית לקנות אמנות מצוינת במחיר מעולה ולתרום למטרה טובה וחשובה.
"על ספריית גן לוינסקי:
ספריית גן לוינסקי היא מרכז קהילתי-חינוכי הפועל בשכונת נווה שאנן בתל אביב-יפו. הספרייה מחויבת לקידום זכויות האדם של הקהילות המגוונות המתגוררות בדרום תל אביב על ידי העצמה של יחידים וקבוצות, עידוד התארגנות קולקטיבית וסנגור על זכויותיהם. על מנת להשיג מטרה זו, בספרייה פועלות תכניות חינוכיות ותוכניות העשרה מגוונות שמבקשות לצייד ילדים ומבוגרים בכלים וכישורים שיסייעו להם לשפר את חייהם, לפתח את יכולותיהם ולקדם שינוי חברתי.
מטרתם של כל הפרויקטים שמפעילה ספריית גן לוינסקי היא לקדם חברה הוגנת, שוויונית ושיתופית יותר למען מבקשי המקלט, מהגרי העבודה, תושבי ישראל ומשפחותיהם. הדבר נעשה באמצעות שלוש תכניות מרכזיות – מרכז קהילתי לילדים ונוער, מרכז קורסים והכשרות למבוגרים וקידום זכויות חינוכיות של ילדים.
בשנה האחרונה עמדה הספרייה בחזית המאבק לקידום זכויותיהם החינוכיות של ילדי מבקשי המקלט והמהגרים בעיר תל אביב – יפו. כיום, מעל ל- 90% מילדי מבקשי המקלט בעיר לומדים במוסדות חינוך מופרדים בהם אין אפילו תלמיד אחד שהוא אזרח ישראלי, חוויה שכרוכה בהשפלה קשה ותיוג חברתי. מדיניות ההפרדה במסגרות החינוך סותרת את פסיקת בתי המשפט, פוגעת בלב הזכות לשוויון ומעודדת חוסר סובלנות וגזענות כלפי אוכלוסייה זו, מהמוחלשות החיות היום בישראל. בשנה האחרונה, לצד עבודה חינוכית-קהילתית ענפה עם מאות הורים וילדים, עתרה הספרייה לבית המשפט, יחד עם כ- 500 הורים מקהילת מבקשי המקלט וכ- 100 הורים אזרחים ישראלים, נגד מדיניות ההפרדה של ילדי הקהילה במוסדות החינוך העירוניים. מודל ההפרדה אינו יכול להיות מודל בר קיימא לחינוכם ולעתידם של ילדים שרובם נולדו בישראל ונראה כי יחיו בה כל חייהם. בנוסף לכך, מערכת החינוך היא גם זו שיכולה לפרוץ את גבולות ההדרה החברתית של ילדי מבקשי המקלט ומשפחותיהן, ולעזור להם השתלב באופן מיטיב בחברה הישראלית. "

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אשמח לתגובתכם!
בתיבה "הגב כ:" ביחרו באפשרות ,שם/כתובת אתר
והכניסו את שימכם.

©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com