כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שבת, מרץ 04, 2017

Maya Gelfman ‏ / "הדהודים על-זמניים שכמו נלקחו מספר על תולדות האמנות"

זכיתי לקבל מתנה נהדרת מזוג חברים אמנים מופלאים - מילים שנובעות מלב אוהב רגיש, מילים חכמות מעצימות  פרגון גדול שהן עצמן מלאכת אמנות , אמנות החיים .
תודה ענקית ל ‏‎Maya Gelfman‎‏‏.
מאיה ורועי לקחו על עצמם  פרוייקט של אמנות ציבורית משותף לשניהם ,לאחרונה  פרסמו פוסט מרתק  מצ"ב שמספר מה נותר  להם להכין בזמן הקצר שנותר  עד יציאתם לארה"ב : ...."אנחנו נרגשים עד ריקוד ופוחדים עד רעד." 
בתוך ימים אילו שהשעות והרגעים ספורים בהם  עלה במאיה  רצון לפרגן לעבודות שלי ,למסע שלי .
מוזמנים לקרוא את מילותיה. יבאתי זאת מן הפייסבוק, (מי שרוצה להתבונן בעוד עבודות שלי מוזמן גם לאתר )
ובהמשך לפוסט זה,  מניח את המילים שכתבו הם על מסעם בפוסט אחר נפרד מה26/2  .מוזמנים לקרוא.
חיבורי לב הולידו את חברותנו ,מהות מסעם הוא לב , הדהודי לב .מי יתן ופעימות אילו יגעו ויהדהדו לעוד ועוד אנשים 
שמבקשים לפעום שמחה אהבה ויצירה ביחד. שבת שלום .


‏‎Maya Gelfman‎‏ הוסיפה ‏‏6‏ תמונות חדשות‏ — עם ‏‎Nino Herman‎‏.
כשאני מתבוננת בעבודות של נינו הן זזות... הן אינן סטטיות.
לא בגלל שהן מתארות תנועה אלא בזכות כך שהן מייצרות תנועה, פנימית.
 אף על פי שצילום מטבעו זו פעולה מקבעת, שמנציחה רגע בזמן, התצלומים של נינו נעים בקלות קולחת שכזו במרחבים המשכנים בכפיפה אחת רגעים אנושיים קטנים עם הבחנה אנושית רחבה.
 אני מבחינה בדו-קוטביות שלא רק שהיא אינה סותרת את עצמה, היא מרבדת את השכבות של הצבעים והטקסטורות במשמעויות.
כך מתערבבים להם היבטים מאוד מקומיים, עכשוויים, יומיומיים כמעט עם הדהודים על-זמניים שכמו נלקחו מספר על תולדות האמנות. הדמויות אותנטיות לעצמן אך גם מייצגות ארכיטפים, אבי טיפוס של אנושיות לדורותיה.
 אף על פי שההתרחשויות מצולמות באופן ספונטני יש תחושה של העמדה, קומפוזיציה אסתטית-תיאטרלית. כל אלמנט וכל דמות מתייחסים זה לזה, באופן ישיר או עקיף, והפריים מכיל את חלקיו כמו היו מתוכננים להיות שם מלכתחילה.
נוצרות מערכות יחסים בין זרים שנקלעו למרחב הצילומי של נינו.
במרחב הזה המציאות של הדמויות מתערבבת עם הסיפור שנינו חולם אודותיהן,
 אני מנחשת ששילוב זה של מציאות וחלום מקיים את התדר הרוטט שלא נותן לתמונות לנוח מול עיניי.
כשביקרנו בבית העץ חם והיפה של נינו ותחיה, בנטף, שתינו תה, אכלנו תמרים ושוחחנו על קונספט הרצאות חדשה שהם בונים ומעבירים יחד. תחיה מביאה את נקודת המבט החיצונית והמלומדת שמבחינה בהקשרים אסתטיים והיסטוריים,
נינו מביא את הסיפור שלו ואת הסיפורים שמעבירה העדשה שלו.
וכך במארג הדדי ומופלא הם טווים מסע מרתק שמחבר את הנקודות.
 פורטרים שצולמו בברים ליליים ובפינות רחוב בפלורנטין הופכים להיות משיכות רמברנדטיות של מכחול ואור, תצלומים שצולמו בדרך, מאחורי זגוגית רטובה של רכב נוסע הופכים לתמונות אימפרסיוניסטיות.
שתינו תה טעים, ושוחחנו, וכל אותו זמן השקיפו עלינו כריכות של ספרי אמנות,
 כאלו שתמיד היו שם, עוד מתקופת הוריו, מחזיקים את יסודות הבית ממש כמו קורות העץ, הבלוקים והטיח.
אהבה
הגב
תגובות
Nurit Levin וואו מקסים מאיה. תודה על התמונות ועל הטקסט.
Maya Gelfman תודה, נורית! 😘
ותודה גם לנינו על העין הרגישה והלב החם שלו. 🌸
אהבתיהשב12 שעות
Nino Herman וואו מאיה יקרה , תודה ענקית לך למי שאת, למילים כל כך חכמות ,חמות לקרוא לחוות את האהבה את הראיה ,ניסוחים שיש בהם גם צידה לדרך עבורי מאד מרגש ומעצים . "הדמויות אותנטיות לעצמן אך גם מייצגות ארכיטפים, אבי טיפוס של אנושיות לדורותיה." משפט מדהים שמחבר אותי למסע הנשמה שלי שמן הסתם מביא איתו מטענים מדורות , ממסעות ,זו החוויה שלי בהתבוננות באנשים ,רצון עמוק לראות אל מעבר, כל כך שמח ומודה שאת שאתם בחיים שלי מברך אתכם למסע האמיץ המאתגר והמופלא שלקחתם על עצמכם שכבר התחיל ושבתוכו פניתם זמן ותשומות לב לחברות שלנו,חיבוק גדול @Maya Gelfman
Ziva Bar זו אמנות! הדימויים והטקסט. נהדר!!!
Nino Herman זה גם כוחו של יחד מפעים -חברות ואהבה.
אהבתיהשב152 דקות
Bracha Guy וואו מקסים תודה על התמונות ועל הטקסט. ,,,החכם,,מאד נהנתי לקרוא,,,

‏‏‎Roie Avidan‎‏ עם ‏‎Maya Gelfman‎‏‏.

Roie Avidan‎‏ עם ‏‎Maya Gelfman‎‏‏. פרסמו לאחרונה "· פוסט הכרזה והתחלה וסוף ומכירה וקנייה ופרידה ופגישה": בעוד תשעים ושמונה ימים עוזבים מאיה ואני את ישראל לתקופה לא מוגבלת ויוצאים לפרק חדש של חיים ויצירה. תחילה, שנה שלמה בדרכים (ואן!) בארה"ב עם פרויקט אמנות-ציבורית משותף של שנינו. התחייבות שלנו כאמנים וכבני אדם, ליצור יום-יום, 365 ימים בשנה, והכל מתוך תגובה למציאות המשתנה, מתוך שיח עם אנשים חולפים, מתוך התייחסות למקום אליו הגענו. זה המשך ישיר, גם אם מוקצן, של מה שאנחנו עושים כבר לא מעט שנים, ביחד ולחוד. לחיות את הרגע. ליצור מהרגע. לכבד ולהוקיר כל רגע. להיות נוכחים. -- אז אנחנו נרגשים עד ריקוד ופוחדים עד רעד. ושמחים ועצובים עד דמעות. ובתחילת יוני נעלה למטוס עם מזוודה לאדם, וכל השאר ייוותר מאחור. נותרו 98 ימים והמלאכה מרובה. המון הכנות מכל סוג שהוא. צריך למכור או למסור הכל. צריך למצוא בית לצמד החתולים המופלאים שלנו. צריך למצוא כלוב טיסה לסופי, שעוברת לנפוש באיטליה עם שאר כלבות שבט אבידן. צריך להכין אלפי לבבות צמר. צריך לומר שלום ולחבק חזק מלא אנשים יקרים. -- בשבועות הקרובים נכתוב מן הסתם עוד פוסטים, ונציע לכם לרכוש או לקחת כל מיני דברים, ונבקש מכם לקשר אותנו לקרובים וחברים ברחבי אמריקה שירצו אולי לארח זוג משוגעים, ונספר לכם עוד על מהות הפרויקט שלנו. -- אבל לעת עתה, ברגע זה, כאשר נותרו 98 ימים לפרק הזה של חיי, אגיד תודה, נעמתם לי מאוד, ו- סיונארה ביצ'ז." 
©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com