כותרת

וְכָךְ לָקַח לִי שִׁשִּׁים שָׁנָה תְּמִימוֹת עַד שֶׁהֵבַנְתִּי, כִּי הַמַּיִם הֵם הַטּוֹב שֶׁבַּמַּשְׁקָאוֹת, וְכִי הַלֶּחֶם הוּא הַטָּעִים בַּמַאֲכָלִים, וְכִי אֵין עֵרֶך אֲמִתִּי לְאָמָּנוּת כָּלְשֶׁהִי אֶלָּא אִם תַּחְדִּיר מְעַט אשֶׁר לְלֵב הָאָדָם. / טאהא מוחמד עלי מערבית: סלמאן מצאלחה יולי 2011


יום שלישי, ספטמבר 20, 2011

תמונות של מהפכה מאת יוחאי רוזן

תצלומי המהפכה

רבות דובר ונכתב בשבועות האחרונים על מחאת קיץ 2011 ועל השינוי שהתחולל או שלא התחולל במציאות הישראלית. האירועים עדיין טריים ויש עוד אנשים המנסים ללא לאות לשמור על המומנטום, אחרים המנסים לנתב את המאבק לאפיקים אחרים. מכל מקום יש תחושה שהפרק הראשון (או אולי הייתה זאת ההקדמה) בסיפור הזה נסתיים ולכן גם אני חש צורך להתייחס ולעשות איזשהו סיכום ביניים....."אני בחרתי בתצלומים של שלושה צלמי רחוב מובהקים, בעלי רזומה לא שיגרתי ואוריינטציה חברתית ברורה ומתמשכת, כאלה שצילמו את האדם ברחוב עוד לפני המחאה של קיץ 2011.
נינו הרמן מתעד כבר שנים את צעירי תל אביב, בעיקר בשכונת פלורנטין. בתצלומיו מלאי הרגישות הוא עקב למעשה אחר צמיחתה של המחאה. את תצלומיו ורשמיו הוא מביא בבלוג המרשים שלו. פגשתי את נינו בפלורנטין וראיתי איך הוא מתחבר באופן בלתי אמצעי לאנשים ברחוב ואין לי ספק שהוא ימשיך ויתעד גם את ההתפתחויות שעוד יבואו".....  "..........בתצלום אחד שלו נראה קהל רב היושב יחדיו בעת הקרנה. התצלום משקף היטב את הרוח של קיץ 2011: נראים בה אנשים המתכנסים יחדיו מתוך נכונות להקשיב אחד לשני, מבלי לצעוק ומבלי להידחף. אי אפשר שלא להיסחף לסנטימנטליות ולראות את הקהל כ"נושא פניו אל העתיד."

לקריאת הפוסט כולו ופוסטים נוספים של  דר' יוחאי רוזן, על צילום ובכלל, בקרו בבלוג שלו  :
©Copyright 2009 -Nino Herman All Rights Reserved
כל הזכויות שמורות © לנינו הרמן.
אין להעתיק או להפיץ תמונה, תמונות או קטעים מתמונה בשום צורה ובשום אמצעי, לרבות אמצעי אלקטרוני או טכני, ללא אישור בכתב מנינו הרמן. שימוש בתצלומים, העתקת כתוב, סיפורים או רשימות בכל צורה ואופן ובכל אמצעי כפופה לקבלת אישור מהכותב או מבעלי הזכויות.

All images in Nino herman Blog except where noted, are the exclusive property of Nino Herman and are protected under international copyright laws. The images may not be reproduced, copied, transmitted or manipulated without the written permission of the author. If you wish to use any of the images in this Blog, please contact Nino Herman email: Ninoherman@gmail.com